• ⚽ Ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τη Φιορεντίνα στον τελικό του Europa Conference League στις 29 Μαΐου στην «Opap Arena» στη Νέα Φιλαδέλφεια.
  • 🎉 Οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν την Άστον Βίλα με 2-0, ολοκληρώνοντας έναν θρίαμβο μετά την προηγούμενη νίκη με 4-2 στο Μπέρμιγχαμ.
  • 🏆 Με αυτή τη νίκη, ο Ολυμπιακός εξασφάλισε τη θέση του στον τελικό, όπου θα διεκδικήσει το πρώτο του ευρωπαϊκό τρόπαιο σε επίπεδο συλλόγων.
  • ⚡ Ο Ελ Κααμπί σημείωσε το πρώτο γκολ στο 10ο λεπτό, αξιοποιώντας την ασίστ του Κίνι, δημιουργώντας μια ισχυρή αρχή για τον Ολυμπιακό.
  • 🏃‍♂️ Στο 78ο λεπτό, ο Ελ Κααμπί έκανε το 2-0 με ένα εντυπωσιακό τρέξιμο και πλασέ, παρά την αρχική ανασφάλεια λόγω ελέγχου VAR.
  • 🔄 Οι παίκτες του Ολυμπιακού διαχειρίστηκαν το ρυθμό του αγώνα και αποθάρρυναν τις επιθέσεις της Άστον Βίλα, κλείνοντας τους χώρους και περιορίζοντας τις ευκαιρίες τους.
  • 💫 Το ντεμπούτο του νεαρού Απόστολου Αποστολόπουλου στο 77ο λεπτό ήταν μια σημαντική στιγμή, δείχνοντας την προοπτική για το μέλλον.
  • 🔥 Οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού πανηγύρισαν έντονα τη νίκη και την πρόκριση στον τελικό, δημιουργώντας μια εκπληκτική ατμόσφαιρα στο «Γ. Καραϊσκάκης».