Φέτος η Π.Α.ΛΕ.ΜΟΤ κλείνει 20 χρόνια ενεργής παρουσίας στα αθλητικά και εκδρομικά δρώμενα και διοργανώνει την 1η Σκυταλοδρομία adventure On/off.
Η σκυταλοδρομία σαν άθλημα του κλασικού αθλητισμού προάγει την ευγενής άμυλα, τον υγιή συναγωνισμό, την ομαδικότητα, την συνεργασία διαφορετικών ατόμων, την ικανότητα και την ευφυΐα του αρχηγού της να πάρει το 100% από τον κάθε αθλητή της ομάδας του. Κάποια από αυτά τα χαρακτηριστικά τα συναντάμε σε βόλτες και ταξίδια που κάνουμε, αυτά λοιπόν τα χαρακτηριστικά θα προσπαθήσουμε να σας βγάλουμε μέσα από ένα διασκεδαστικό/εκπαιδευτικό/φυσιολατρικό παιχνίδι.
Η 1η Σκυταλοδρομία on-off adventure δεν είναι αγώνας, είναι ένα οδηγικό παιχνίδι σκυταλοδρομίας, το οποίο γίνεται για να ενώσει -θεωρητικά- δύο κόσμους, αυτόν του βουνού που κινείται στην άσφαλτο και αυτόν του βουνού που κινείται στο χώμα. Μέσα από το παιχνίδι αυτό, με καλή διάθεση και συνεργασία, σκοπός είναι να απολαύσουμε και να ευχαριστηθούμε την ενασχόληση μας με τις μηχανές και τους συντρόχους μας!
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Κάθε ομάδα θα πρέπει να έχει μέλη και για το ασφάλτινο και για το χωμάτινο σκέλος. Τα μεν ασφάλτινα μέλη θα κινηθούν σε ασφαλτοστρωμένο επαρχιακό δρόμο, τα δε χωμάτινα σε βατό αγροτικό χωματόδρομο, θα έχουν ωστόσο κοινή εκκίνηση και κοινό τερματισμό, ενώ στην διαδρομή θα υπάρχουν κοινά σημεία check-points όπου τα μέλη θα πρέπει να παραδώσουν σκυτάλη οι μεν στους δε.
![🔶](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t70/1/16/1f536.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔶](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t70/1/16/1f536.png)
Οι ομάδες θα πρέπει να πληρούν κάποιες προϋποθέσεις και θα διακρίνονται σε 3 κατηγορίες, ανάλογα με τον αριθμό των χωμάτινων αναβατών αλλά και με τον συνολικό αριθμό των μελών τις ομάδας.
Κατηγορία 1η : Adventure
Δυο (2) μέλη για τη χωμάτινη διαδρομή και όσα μέλη για την ασφάλτινη διαδρομή ώστε ο συνολικός αριθμός της ομάδας να είναι μέχρι 5 μέλη.
Κατηγορία 2η : Adventure Pro
Τρία (3) μέλη για τη χωμάτινη διαδρομή και όσα μέλη για την ασφάλτινη διαδρομή ώστε ο συνολικός αριθμός της ομάδας να είναι μέχρι 5 άτομα.
Κατηγορία 3η : Open Adventure
Τρία + (3+) μέλη για τη χωμάτινη διαδρομή και όσα μέλη για την ασφάλτινη διαδρομή ώστε ο συνολικός αριθμός των μελών της ομάδας να είναι μεγαλύτερος από 5 μέλη
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Δυο (2) μέλη για τη χωμάτινη διαδρομή και όσα μέλη για την ασφάλτινη διαδρομή ώστε ο συνολικός αριθμός της ομάδας να είναι μέχρι 5 μέλη.
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Τρία (3) μέλη για τη χωμάτινη διαδρομή και όσα μέλη για την ασφάλτινη διαδρομή ώστε ο συνολικός αριθμός της ομάδας να είναι μέχρι 5 άτομα.
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Τρία + (3+) μέλη για τη χωμάτινη διαδρομή και όσα μέλη για την ασφάλτινη διαδρομή ώστε ο συνολικός αριθμός των μελών της ομάδας να είναι μεγαλύτερος από 5 μέλη
***ΤΑ ΔΙΚΑΒΑΛΑ ΕΧΟΥΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΟ BONUS***
Απαραίτητη προϋπόθεση συμμετοχής τόσο των χωμάτινων όσο και των ασφάλτινων μηχανών και αναβατών είναι ο πλήρης εξοπλισμός αναβάτη (κράνος, μπουφάν, παντελόνι, παπούτσια μηχανής κλπ).
Η Διοργάνωση δεν θα φέρει ευθύνη για τυχόν μηχανικά προβλήματα που ίσως προκύψουν στους αναβάτες κατά την διάρκεια του παιχνιδιού ή τυχόν τραυματισμούς που θα οφείλονται σε ελλιπή ή κατεστραμμένο εξοπλισμό.
Η Διοργάνωση δεν θα φέρει ευθύνη για τυχόν μηχανικά προβλήματα που ίσως προκύψουν στους αναβάτες κατά την διάρκεια του παιχνιδιού ή τυχόν τραυματισμούς που θα οφείλονται σε ελλιπή ή κατεστραμμένο εξοπλισμό.
![🔶](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t70/1/16/1f536.png)
![🔶](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t70/1/16/1f536.png)
Οι δηλώσεις συμμετοχής ξεκινάνε από: 28/03/2024
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Αριθμός λογαριασμού: 29624460
IBAN: GR 9801103040000030429624460
Στο email palemot.2004@gmail.com θα πρέπει να μας στείλετε τα ακόλουθα.
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Για περισσότερες διευκρινήσεις μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλ:6987714021 απογευματινές ώρες κυρίως