Το Αστυνομικό δελτίο της ημέρας στη Περιφέρεια Πελοποννήσου.
- Εξιχνιάστηκε, ύστερα από αστυνομική έρευνα του Τμήματος Ασφάλειας Άργους-Μυκηνών, -1- περίπτωση κλοπής σε βάρος ημεδαπού, που έγινε την 17.2.2024 στη Νέα Κίο. Για την υπόθεση αυτή, σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος 24χρονου ημεδαπού, για κλοπή.
- Συνελήφθη, χθες (19.2.2024) το πρωί, στην Καλαμάτα, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Καλαμάτας, 53χρονη αλλοδαπή, γιατί κατείχε παράνομα -2- κυνηγετικά όπλα, τα οποία κατασχέθηκαν.