Ο ΠΑΣ Κόρινθος ανακοινώνει την απόκτηση του μεσοεπιθετικού και εξτρέμ Ηλία Γκίκα . Ο Ηλίας Γκίκας έχει αγωνιστεί με ιδιαίτερη επιτυχία σε σημαντικές ομάδες της Super League 2 και το κύριο χαρακτηριστικό του είναι η ευκολία στο σκοράρισμα και στις ασίστ.
Αγωνίστηκε σε 8 αγώνες με την ομάδα του Παναιγιάλειου και μετά το τέλος του 8ου αγώνα αποφάσισε να ανακοινώσει στην διοίκηση του Παναιγιάλειου ότι επιθυμεί να αποχωρήσει. Μέχρι εκείνη την στιγμή είχε πετύχει 3 γκολ , γεγονός σπάνιο για εξτρέμ και είχε 6 ασίστ.
Τις επόμενες ημέρες ο προπονητής του ΠΑΣ Κόρινθος Αντρέα Μπαρμπολούτσι θα παραδόσει στον πρόεδρο του ΠΑΣ Κόρινθος κ. Αλέξη Κούγια , την λίστα των ποδοσφαιριστών που θα αποχωρήσουν από το ρόστερ της ομάδας.