Το Σάββατο 30 Δεκεμβρίου το βράδυ πραγματοποιήθηκε στην εξοχική ταβέρνα "Φρεγάτα" στις Σκάλα Βασιλικών η προγραμματισμένη εκδήλωση του συλλόγου Βασιλικιωτών "Αγιος Ραφαήλ".
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν πλήθος κόσμου και το εξοχικό κέντρο γέμισε ασφυκτικά. Οι παρευρισκόμενοι αφού άκουσαν τον χαιρετισμό που απηύθυνε ο πρόεδρος του Συλλόγου στη συνέχεια είχαν την ευκαιρία να γευματίσουν τους απίθανους μεζέδες και το κυρίως πιάτο.
Στην εκδήλωση παρούσα ηταν η νέα πρόεδρος της Κοινότητας κ. Μαρία Σοφού.
Το μουσικό συγκρότημα "Ανω Κάτω" τραγούδησε παλιές και νέες Ελληνικές επυτιχίες, και φυσικά δεν έλειψε ο χορός.
Αξίζει να σημειώσουμε ότι πραγματοποιήθηκε λαχειοφόρος αγορά όπου κληρώθηκαν περισσότερα από 20 δώρα. Ουσιαστικά ο κάθε κλήρος είχε και ένα δώρο γεγονός που χαροποίησε ιδιαίτερα όσους είχαν τους ειχαν προμηθευτεί.