Σε ανακοίνωση - καταγγελία προχώρησε την Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023  ο Πρόεδρος του ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ κος Αλέξης Κούγιας μέσα απο την ιστοσελίδα της ομάδας που διατηρεί σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης, σχετική με τα οσα συμβαίνουν κατα την άποψη του στο Ελληνικό ποδόσφαιρο και ειδικά στην Γ Εθνική κατηγορία οπου και αγωνίζεται η ομάδα. Μέσα στην ανακοίνωση αναφέρει οτι παραιτείται απο Πρόεδρος.

Ακολουθεί η ανακοίνωση.

Στα του αγώνα η ομάδα της Κορίνθου αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη ομάδα της Μυκόνου.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0 χωρίς ιδιαίτερες φάσεις στις 2 εστίες. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν το ενδιαφέρον σε όλο το παιχνίδι.
Το σκορ άνοιξε στο 46’ ο Ζαχαράκης για να κάνει 3 λεπτά αργότερα ο Δερμιτζάκης το 2-0 !
Οι δυνατοί άνεμοι δεν επέτρεψαν να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο. Η Μύκονος μείωσε στο 55’ σε 2-1.
Η φάση που έκρινε το ματς ήταν στο 86’ όπου ο ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ εμεινε με 10 παίκτες και από την φάση του φάουλ ήρθε το 2-2 με κεφαλιά για την Μύκονο.