Η γυναικεία ομάδα βόλει του Α.Ο Στρατηλάτη ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα με νικηφόρο ξεκίνημα! Συγκεκριμένα πέτυχε νίκε εκτός εδρας επι του Α.Ο Τροιζηνιακού με τελικό σκόρ 0-3 σέτ .
Επόμενος αγώνας του Α.Ο Στρατηλάτη εντός έδρας στο κλειστό γήπεδο των Αγίων Θεοδώρων με αντίπαλο την ομάδα ΓΕ ΝΑΥΠΛΙΟΥ στις 26 Νοεμβρίου ημέρα Κυριακή.
Επίσης σήμερα Τρίτη 21/11 και ώρα 18:00μ.μ. έως τις 20:30μ.μ θα διεξαχθούν οι εκλογές για ανάδειξη νέου ΔΣ του συλλόγου στο κλειστό Αγίων Θεοδώρων .