Ο ΠΑΣ Κόρινθος επικράτησε με 1-0 του Αστέρα Βάρης στο ΔΑΚ Κορίνθου, σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησε από την αρχή μέχρι το τέλος.
Η ομάδα της Κορίνθου έχασε μια μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο μέρος με τον Rojano, ο οποίος αστόχησε από πλεονεκτική θέση. Το γκολ ήρθε στο 53ο λεπτό από τον ίδιο παίκτη, με ένα όμορφο σουτ έξω από την περιοχή.
Ο ΠΑΣ Κόρινθος θα μπορούσε να είχε πετύχει και περισσότερα γκολ, αλλά έχασε πολλές σημαντικές ευκαιρίες από τους Ζαχαράκη, Χαλάτση, Μερκούρη, Παπούλη και Συρεγγέλα.
Οι παίκτες που αγωνίστηκαν ήταν :
1. ΔΙΑΣΣΙΝΟΣ
3. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ
4. ΚΑΛΟΥΣΗΣ
5. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ (C)
6. ΜΕΡΚΟΥΡΗΣ
8. ΧΑΛΑΤΣΗΣ
10. ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ / ΚΟΥΙΜΕΛΗΣ
11. ΠΑΠΟΥΛΗΣ / ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
14. ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ / ΣΥΡΕΓΓΕΛΑΣ
18. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
19. ROJANO / ΓΕΩΡΓΙΟΥ