Μεγάλη επιτυχία για την νεαρή Ελληνίδα Αθλήτρια. Σήκωσε ψηλά την Ελλάδα κατακτώντας τρια χρυσά μετάλλια.
Η Μαρία Στρατουδάκη, αθλήτρια άρσης βαρών, κατέκτησε τρία χρυσά μετάλλια στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ15, σηκώνοντας 90 κιλά και σπάζοντας τρία νέα ρεκόρ Ευρώπης.
H Mαρία Στρατουδάκη σηκώνει 90 κιλά στο επολέ ζετέ και κατακτά τρία χρυσά στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ15 και παράλληλα πετυχαίνει τρία νέα ρεκόρ Ευρώπης!#TeamHellas#weightlifting pic.twitter.com/NaOEjrNwWH
— Ηellenic Olympic Committee (@HellenicOlympic) July 2, 2023