Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα ποδοσφαίρου των Αγίων Θεοδώρων την Τετάρτη 22 Μαρτίου στον ημιτελικό που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο των Αγίων Θεοδώρων "Κώστας Ζαμπέτας" στις 4:00 το μεσημέρι.

Στο κατάμεστο γήπεδο από φιλάθλους και των δύο ομάδων πραγματοποιήθηκε ο δεύτερος ημιτελικός για το κύπελλο Κορινθίας μεταξύ των ομάδων των Αγίων Θεοδώρων και του Δερβενίου.  Στον πρώτο αγώνα η ομάδα του Δερβενίου είχε επικρατήσει με 1 - 0

Στη σημερινή αναμέτρηση η ομάδα των Αγίων Θεοδώρων προηγήθηκε με σκορ 2-0 στη συνέχεια δέχτηκε ένα γκολ και έτσι ο αγώνας εξελίχθηκε σε θρίλερ και πήγε στην παράταση.  Εκεί η ομάδα των Αγίων Θεοδώρων στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης με ένα καταπληκτικό γκολ σημείωσε το τρίτο  τέρμα της ομάδας και αμέσως μετά ο διαιτητής σφυριξε και την λήξη του αγώνα .  Tα γκολ σημείωσαν οι Μ.ΚΡΙΑΡΑΣ (2) και Γ.ΓΚΟΤΖΙΑΣ.

Ξέφρενοι οι πανηγυρισμοί από τους παίκτες, & τους φιλάθλους της τοπικής ομάδας αλλά και από τους παράγοντες, αφού έφτασαν στο Τελικό της διοργάνωσης. Ο αντίπαλος στο μεγάλο τελικό η ομάδα του ΠΑΣ Κόρινθος .

Να σημειώσουμε πως υπήρξαν πολλά παράπονα για την διαιτησία και απο τις δύο ομάδες.

Μη χάσετε αύριο τον αγώνα που θα μεταδοθεί αποκλειστικά από το ATnews.gr  ~ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ~