Ποιος θα το σταματήσει το τρελό φορτηγό ? Νέα μεγάλη νίκη του ΑΗΤΤΗΤΟΥ Α.Σ ΤΗΡΩΝΑ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ εκτός έδρας με αντίπαλο του Α.Ο Ξυλοκάστρου με 86- 83. Μέσα σε μια καυτή έδρα η ομάδα των Αγίων Θεοδώρων και με την παρουσία φιλάθλων που τον ακολουθούν παντού, πήρε την σημαντική νίκη έπειτα μάλιστα απο δυο παρατάσεις.

Η ομάδα του Ξυλοκάστρου πραγματοποίσε μια εκρηκτική εναρξη και προηγήθηκε με 14-0, ξεσηκώνοντας το γήπεδο! Ο Τηρων γύρισε το παιχνίδι ομως και  στο ημίχρονο ο Πίνακας έγραφε 39-37. Μέχρι και το κλείσιμο του 3ου δεκαλέπτου έχτισε σερί 53-28 εις βάρος του αντιπάλου ~ και ενώ όλα κυλούσαν φυσιολογικά με το σκορ στο 66-59 και με 1' να απομένει για τη λήξη, μία σειρά από λανθασμένες επιλογές των παικτών έδωσαν τη δυνατότητα στην ομάδα του Ξυλοκάστρου να ισοφαρίσει και να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, αφού ο Κρασαδάκης δεν κατάφερε στην εκπνοή να πετύχει το καλάθι της νίκης.

Στη παράταση, με όλο το γήπεδο να βράζει δημιουργώντας μία όμορφη ατμόσφαιρα και βλέποντας το προβάδισμα να αλλάζει διαρκώς χέρια με δύσκολες προσπάθειες και μεγάλα σουτ, το παιχνίδι οδηγήθηκε εκ νέου σε δεύτερη παράταση με το Ξυλόκαστρο να ισοφαρίσει με 2/2 βολές σε 75-75 και τον Chersak να αστοχεί σε ακόμα ένα σουτ νίκης για την ομάδα μας.

Στη δεύτερη παράταση και τους παίκτες στα όρια τους, η ομάδα μας έδειξε χαρακτήρα και παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 78-80, κατάφερε να προηγηθεί με 84-82 ~ το φάουλ 5" πριν το τέλος δε στοίχισε, αφού ο παίκτης των γηπεδούχων ευστόχησε 1/2 βολές και αστόχησε σε τρίποντο από επιθετικό ριμπάουντ ~ και σε νεκρό χρόνο ουσιαστικά διαμόρφωσε το τελικό 86-83 σε ένα δραματικό παιχνίδι διαφήμιση για το μπάσκετ της Αργολιδοκορινθίας.

Μετα και τον σημερινό 15ο αγώνα ,  η ομάδα εξακολουθεί να βρίσκεται στο πρώτο σκαλί της βαθμολογίας , και κλείνει το μάτι στην Γ' Εθνική κατηγορία !