Με νίκη στο Λέχαιο συνέχισε τις υποχρεώσεις του το εφηβικό τμήμα του συλλόγου επικρατώντας στη παράταση της εξαιρετικά ανταγωνιστικής ομάδας του Λέοντα 2014 με σκορ 59-51.

Πάρα την άστοχη επιθετικά ημέρα στην οποία βρέθηκαν οι αθλητές του ΤΗΡΩΝΑ έπαιξαν κατά διαστήματα όμορφο μπάσκετ και στην παράταση πήραν τη νίκη ξεσηκώνοντας το κόσμο που είχε έρθει για να τους δει.
Τα τελευταία δευτερόλεπτα ήταν δραματικά, καθώς η ομάδα ισοφάρισε το παιχνίδι 2" πριν το τέλος, έχοντας και μία βολή για να το κερδίσει στην οποία τελικά αστόχησε. Έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση όπου με σκληρή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεσηαπέδρασε με επιμέρους σκορ 10-2.
Επόμενο παιχνίδι για τους εφήβους τη Κυριακή 9 Οκτωβρίου (17.00) στο Κρομμυώνιο των Αγίων Θεοδώρων απέναντι στο Βραχάτι.