Με είδη πρώτων βοηθειών εξοπλίστηκε ο παράκτιος σταθμός του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Αγίων Θεοδώρων, έπειτα από την προσφορά απο το φαρμακείο του κυρίου Ιωάννη Κοντούλη.
ο Πρόεδρος και τα μέλη του Δ.Σ ευχαριστούν θερμά για τη στήριξη και συμπαράσταση που παρέχει κάθε χρόνο ο κύριος Ιωάννης Κοντούλης.
Για άλλη μία χρονιά ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός παραμένει Αρωγός και συμπαραστάτης στους χιλιάδες επισκέπτες που επισκέπτονται την όμορφη πόλη των Αγίων Θεοδώρων προσφέροντας πάντα εθελοντικά τις υπηρεσίες του.